Bálint Gazda Honlapja | A kert, a kertész, a kertészet és a kertészkedés oldalaBálint Gazda Honlapja | A kert, a kertész, a kertészet és a kertészkedés oldala

Kerti fórum

Belvíz
(1 megtekintés) (1) vendég
LeOldal: 12
TÉMAKÖR: Belvíz
Belvíz 3 éve 7 hónapja  
Üdv!

Mifelénk is (Szentes) nő a belvízzel elárasztott területek száma. Sajnos a frissen megvásárolt kiskertemben is megjelent, bár a házacskámat és a fák nagy részét nem veszélyezteti. A szamócásomon viszont akkora víz áll, hogy a növénykék levele sem látszik. Szerintetek túlélhetik?

Mik azok a lépések, amiket tehetek? Bármilyen információnak, tapasztalatnak örülnék, hiszen soha nem tudhatom mikor veszem hasznát...

Előre is köszönöm!

Marietta
Nagy Marietta
Hozzászólás: 39
felhasználó kilépve Kattintsunk ide a felhasználói profil megtekintéséhez
Vendégként nem küldhető be hozzászólás.

Válasz: Belvíz 3 éve 7 hónapja  
Kedves Marietta!

Hát nem sok jót jósolok az eperpalántáidnak,de még a fáidnak sem amelyek vízben állnak.
A fák is nehezen élik túl a belvizet,nemhogy a kisebb növények.(mivel ezek nem vízinövények)
Ha tavasszal nem lesz belvíz akkor valószínűleg új eper palántákat lehet telepíteni.
Üdv:

Feri
Gráczer Ferenc
Hozzászólás: 80

Kedves Marietta!
Még emlékszem,milyen elszántan keresgélt,majd meg is találta álmai kiskertjét.Mindent mérlegelt,de erre a különlegesen rossz időjárásra nem gondolhatott.A jó,hogy nincs minden víz alatt.A fákról tavasszal derül ki,hogy túlélték-e a magas vízállást? A szamócát újra kell telepíteni a magasabb helyeken valahol./persze majd tavasszal/A vizes részen majd akkor bír valamit csinálni,ha lejjebb húzódik a víz.Attól függően,hogy mikor szabadul fel a terület,lehet ültetni palántát,hagymát,tépősalátát mindent,amit másod vetésként ültetne. Addig pedig reménykedjünk,hogy nem tart örökké ez az időjárás.Nagyon sok embert tönkretett már.
Amúgy meg:üdv a kertészek világában.
Kis János.
Kis János
Hozzászólás: 90
Utolsó szerkesztés: 2010-12-30 14:50 : kisjani60.Indok: Szó ismétllés törlése

Köszönöm a válaszokat!

Szegény kis öregek, akiktől a kertet vettük, csak szabadkoznak és bizonygatják, hogy ilyen még nem volt Én meg vigasztalom őket, hogy tudom. Már két belvizes évben láttam a kiskertet még a keresgélés idejében és nyoma sem volt a víznek..különben is, az, hogy ilyen problémáim vannak, azt jelenti, hogy van kertem, amivel probléma lehet (tudjátok: félig teli, vagy félig üres az a bizonyos pohár...)

Hála az égnek, nem ebből a kicsike kertből kell megélnünk (egyenlőre)

Ma voltam kint megint, nem jobb a helyzet és nem is találtam vízelvezetési lehetőséget sem. Szóval várok és tervezgetek, gyűjtögetem az ültetni-valót.

Sárgabarack és alma áll a vízben, illetve biztosan az öreg dió gyökerei is belelógnak, de azt nem fogja közre a víz. Igazából a diót féltem, a másik két fa nagyon öreg (vagy csak ügyesen kell metszeni)

Még egyszer köszönöm Ferencnek és Jánosnak a tippeket!

Marietta
Nagy Marietta

Kedves Marietta!
A hozzáállásod nagyon jó.A végén még tényleg kertész leszel.Az elszántságod is megvan,"abbul" pedig jó sok kell.
Túl a viccelődésen:az alma és a barack léte bizony kétséges,a diónak még talán van esélye,persze csak ha nem tart túl soká a vízözön.Normális esetben a dió vezér gyökere/az ami egyenesen lefelé a leghosszabbra nő/lemegy a talajvízig,bírja a nedvesebb helyeket.Persze nem a végtelenségig.Azt írod,vannak öreg fáid.Ha valamennyire tudták még az idősök gondozni,és túlélik a telet,én meghagynám őket.Összehasonlíthatatlanul más a kert hangulata,ha van benne öreg fa is.Mindig volt valamilyen formában kertem,de amit most gondozok,15 éves.Nagyon szépek már a fák,de még fiatalok.Az öreg fákkal úgy érzi az ember,hogy mindig is itt lakott.Persze ez csak az én véleményem,Te látod,hogy mit lehet tenni.Tervezgessél,kérdezgessél,biztosan sok örömöd leled majd a kertben,főként,ha tudsz az apró dolgoknak is örülni./az üveg úgy mutatja,hogy igen/Ennyi jutott eszembe így új év hajnalán.Boldog Új Évet kívánok Neked,és a családodnak.Üdv.Kis János.
Kis János
Hozzászólás: 90

Boldog Új Évet Nektek is!

Az új évet kertlátogatással kezdtem: éhes a cica, amit a kerttel együtt vettünk és sok a madaram is.

A belvízkérdést alaposan körbejártam és gyűjtöttem a tippeket, tapasztalatokat. Friss és okosodott szemmel nézve nem annyira vészes a helyzet.

A jelenleg vizes részek megmutatják, hogy hol van mélyebben a kertem és gyanítom, kis igazítással, 1-2 kocsi termőfölddel ki lehetne szintezni a veszélyeztetettebb területet. Most úgy tűnt, nincs lefolyási lehetőség, ezért állt meg a víz. Szóval, a jelenlegi állás szerint feltöltöm a teknőket földdel. Bár a mélyen lévő víz attól árthat a fáknak, a felső 20-30 centit talán megóvnám. Elvileg 30 cm-es feltöltés még nem engedélyköteles, annyit meg messze nem is akarok az átlagszintre rátenni.

Az biztos, tavasszal megnézem, mi van a föld alatt...egy szakkönyvben javasolták egy 120 cm-es gödör ásását, amiben megfigyelhetjük a talaj rétegeinek változását. Kis szerencsével néhány perforált csővel átdöfhető a vízzáró réteg.

No, majd csak elcsorog a víz és kitavaszodik végre

Jó pihenést!

Marietta
Nagy Marietta

FelOldal: 12
a legutolsó hozzászólásokat az íróasztalra tehetjük

5 perc kert

Kérjen emlékeztetőt az aktuális kerti munkákról! Kérdezzen, válaszoljon, írjon és ismerkedjen. Regisztráció »

Növénykereső