Bálint Gazda Honlapja | A kert, a kertész, a kertészet és a kertészkedés oldalaBálint Gazda Honlapja | A kert, a kertész, a kertészet és a kertészkedés oldala

Kerti fórum

Gyümölcsfák permetezése
(1 megtekintés) (1) vendég
LeOldal: 1
TÉMAKÖR: Gyümölcsfák permetezése
Gyümölcsfák permetezése 2 éve 1 hónapja  
Kedves Kertbarátok!

Szinte már beteges nálam, hogy minden tavasszal és ősszel gyümölcsfa csemetékkel őrjítem meg a családomat,amik aztán meg is nőnek egy idő múlva,van vagy 80 gyümölcsfa,már nem is számolom...
A családom pedig azt veti a szememre(joggal),hogy minek ennyi gyümölcsfa,ha nem tudom megvédeni őket a kukacoktól.Mert bizony permetezem én a fákat,de ész nélkül,nem tudom pontosan mikor kéne,már egy vagyont elköltöttem permetszerre(Actara-t)szoktam használni,és már előre rettegek,amikor cseresznye,meggy,körte,őszibarack,szilva szüretnél megint benne lesznek a kukacok a gyümölcsben.
Nincs olyan táblázat napra lebontva,ami pontosan jelzi mit mikor kell permetezni?Mert nekem napra pontosan kéne,legalább a tavaszi időszakban,amihez tartanám magam,mert most még csak lemosó permetezek,de aztán jön az igazi kihívás:a kukacok!
Judit
Hozzászólás: 1
felhasználó kilépve Kattintsunk ide a felhasználói profil megtekintéséhez
Vendégként nem küldhető be hozzászólás.

Válasz: Gyümölcsfák permetezése 2 éve 1 hónapja  
Kedves Judit!

Kérdésem az, hogy a lemosó permetezésnél Agrolt, vagy valami más olajat használ? Azzal jelentősen gyériteni lehet az áttelelő állati kártevőket. A vegetáció ideje alatt, minden gyümölcsfajta más és más védekezést kiván. Ésszerü lenne gyümölcsfajtánként a védekezést külön-külön kategorizálni. Valószinűnek tartom, ha a neten úgy keresgél, hogy pl alma kártevői, konkrét válaszokat fog találni, a védekezés időpontjának előrejelzésével. Növényvédelmi naptár, vagy valami hasonlóval próbálkozzon. sok sikert.
Wagner Zsolt
Hozzászólás: 200

Válasz: Gyümölcsfák permetezése 2 éve 1 hónapja  
Szia Judit!

Napra lebontás én szerintem nincs:)Inkább idöszakos mint pl itt:www3.syngenta.com/country/hu/hu/cp/Noven...yumolcskulturak.aspx
Adorján
Hozzászólás: 12

Válasz: Gyümölcsfák permetezése 2 éve  
Üdvözlet!
Az én kérdésem az lenne, hogy a kb.2 hete ültetett, csemetéket, kell kezelni valamivel? Őszi,kajszi,vilmoskörte, cseresznye.
Azt fontos megjegyeznem, hogy a rügyfakadás elkezdődött, kivétel az őszi, ettől kicsit tartok is, szerintem túl vastagok az oltványok "CREASTHAVEN",bár a "regina" és a "kopasz barack" sem pattant még ki.
Valamint, található valahol olyan táblázat, ahol a gyümölcsfák vízigényére kapnék válaszokat?
Megtisztelő válaszukat előre is köszönöm!
Barna Krisztián
Hozzászólás: 2

Válasz: Gyümölcsfák permetezése 2 éve  
Kedves Krisztián!

www.tankonyvtar.hu/mezogazdasag/integralt-080904-93

Fórumozók!
Permetezéssel kapcsolatos infók még hogy rügy fakadás előtt réz tartalmú szerek, kombinálhatók. Érdemes változtatni a keveréken a rezisztencia elkerülése érdekében. Az elszáradt leveleket és a gyümölcs múmiákat mindenképpen távolítsuk el! Ezekben gyakran áttelelnek a kártevők, kórokozó gombák spórái.
Lemosó permetezés ajánlott megismétlése rügyfakadás után. Ezen kívül a felszívódó szereket ajánlom!

Üdv
vivi
Goros Vivien
Hozzászólás: 43

Válasz: Gyümölcsfák permetezése 1 éve 9 hónapja  
Kedves Kertbarátok!

Kissé ugyan még tapasztalatlanul, de annál nagyobb érdeklődéssel kérném segítségetek szilva fánkkal kapcsolatosan.
A fát sajnos nem mi ültettük, ezért nem tudnám megmondani, hogy milyen fajtáról van szó, de termései már elkezdtek lilulni, s nekünk csak most jutott eszünkbe, hogy a lemosó permetezés óta nem permeteztük meg a fácskánkat.
Ezért szeretném megkérdezni, hogy itt a nyár derekán, ebben a stádiumban érdemes-e még permetezni? Ha igen, akkor milyen szert használjunk?
A permetezésen kívül mivel tudjuk még ápolni?
Illetve milyen betegségei lehetnek, mert a terméseinek egy része ép (legalább is annak tűnik), másik része fonnyadt és apró (múmia, ha jól tudom a "szakszót"), s nemrég olyan szemeket is találtam rajta, amelyeket apró sárga pöttyök borítanak.
Mit gondoltok? Megmenthető még?
Tanácsaitok előre is hálásan köszönöm!

További szép napot Nektek!

üdv:
Barbi
Kovács Barbara
Hozzászólás: 1

FelOldal: 1
a legutolsó hozzászólásokat az íróasztalra tehetjük

5 perc kert

Kérjen emlékeztetőt az aktuális kerti munkákról! Kérdezzen, válaszoljon, írjon és ismerkedjen. Regisztráció »

Növénykereső