Bálint Gazda Honlapja | A kert, a kertész, a kertészet és a kertészkedés oldalaBálint Gazda Honlapja | A kert, a kertész, a kertészet és a kertészkedés oldala

Kerti fórum

fekete paradicsom
(1 megtekintés) (1) vendég
LeOldal: 1234
TÉMAKÖR: fekete paradicsom
fekete paradicsom 4 éve 5 hónapja  
Kedves fórumozók!Tavaly bolti magról palántáztam és neveltem fekete paradicsomot.Bőven termett és nagyon finom volt.Tettem el néhány magot, de nem tudom, hogy fajtaazonos növényt kapok -e belölük.Vessem el nyugodtan, vagy inkább keresgéljek a boltokban új magok után?A választ megköszönöm:Jakab Katalin
Jakab Katalin
Hozzászólás: 6
felhasználó kilépve Kattintsunk ide a felhasználói profil megtekintéséhez
Vendégként nem küldhető be hozzászólás.

Válasz: fekete paradicsom 4 éve 5 hónapja  
Kedves Katalin!
Ezekből a magokból nem valószínű, hogy ugyanolyan paradicsom fejlődik ki, mint az eredeti vetőmagból. Ugyanis általában az eredeti vetőmagok úgynevezett hibridek. A belőlük nyert magok nem teljesen ugyanolyan tulajdonságú növényeket teremnek. Például néhány évvel ezelőtt nekem hatalmas zöldpaprikáim termettek. Gondoltam teszek el belőle magokat a következő évre. Ha csak fele akkorák lesznek mint az eredetiek, már akkor is megéri. Valóban így is lett. Körülbelül fele akkorák lettek, mint az eredeti és nem is voltak annyira húsosak. Azért azt javaslom kisérlet képpen lehet néhány palántát nevelni, hogy mi lesz belőle.
Üdvözlettel: Vas János
Vas János
Hozzászólás: 15

kedves János !Köszönöm a választ.Elültettem néhány magot és várom a csodát.Üdvözlettel:Jakab Katalin
Jakab Katalin

Kedves Kata!
Ha netán találsz üzletben ebből a fekete paradicsomból magot kérlek tudasd velem is, szívesen kipróbálnám, mert ez még nekem is új:)
Köszönettel: Monika
Rácz Monika

Kedves Móni!Tavaly vettem a magokat úgy emlékszem Szombathelyen.Budapesten már kerestem,de a Hermes boltban nem ismerik ezt a fajtát.Ha sikerül szereznem valahonnan megírom neked.Üdvözlettel:Jakab Kata
Jakab Katalin

Kedves Kata!
Előre is köszönöm!
Monika
Rácz Monika

FelOldal: 1234
a legutolsó hozzászólásokat az íróasztalra tehetjük

5 perc kert

Kérjen emlékeztetőt az aktuális kerti munkákról! Kérdezzen, válaszoljon, írjon és ismerkedjen. Regisztráció »

Növénykereső