Bálint Gazda Honlapja | A kert, a kertész, a kertészet és a kertészkedés oldalaBálint Gazda Honlapja | A kert, a kertész, a kertészet és a kertészkedés oldala

Kerti fórum

cseresznyefa metszése
(1 megtekintés) (1) vendég
LeOldal: 1234567
TÉMAKÖR: cseresznyefa metszése
Válasz: cseresznyefa metszése 3 éve 4 hónapja  
Bocsánat, Gráczer Ferenccet szerettem volna írni...
Nagyné Gyura Györgyi
Hozzászólás: 27
felhasználó kilépve Kattintsunk ide a felhasználói profil megtekintéséhez
Vendégként nem küldhető be hozzászólás.

Okos ember olyan méretű autót vesz amelyik elfér a garázsában. Ez a cserkóra is igaz.
Tegnap az indexes fórum cseresznyefa kedvelők topikjában jelent meg Ali bá hozzászólása, érdemes az öregre odafigyelni:
"gondolkozz el azon , hogy nem akarsz-e egy fa helyén 8-10 cseresznyefát. A szuperorsó alakra nevelt fáról a földön állva eléred a gyümölcsöt, virágzáskor szép fehér oszlopok, és ami lényeg a legkorábbitól a legkésőbbiig szedheted róluk a cseresznyét. (A megporzás biztonsága mellékadomány.)"
Kedvescimbora
Hozzászólás: 18

Kedves Kertbarátok!

Az utóbbi 1-2 évben a nagyobb kertészetek árulnak oszlopos gyümölcsfákat,amelyeknek a hely igénye nagyon kicsi.A bökkenő csak az,hogy 4X-es áron kínálják a portékájukat!Lehet,hogy én is vennék belőle,sőt,teli ültetném a kertemet de nem ilyen áron!
Üdv:

Feri
Gráczer Ferenc
Hozzászólás: 80

Ez az az eset amire a régi főmérnököm mondaná, amíg lószar lesz addig veréb is.
Normál csemetéből is ki tudod nevelni, ha már a kezdettől fogva úgy alakítod.
Kedvescimbora
Hozzászólás: 18

Többször gondolkodtam már rajta, hogy esetleg vennék ilyen fákat,persze az ára miatt csak egy-kettőt egyszerre,de van egy gondom velük kapcsolatban. Amit a katalógusok mutatnak képet róla az almafán pl.észrevettem az ismétlést,magyarul így nem tudom,hogy valójában mennyit terem? A másik: ezeket a fákat támaszték mellett kell nevelni,vagy idősebb korára már megvastagszik annyira,hogy megtartja magát?
Kis János
Hozzászólás: 90

Üdv mindenkinek . Újonc vagyok és kérem nézzétek el hogy ide írtam a kérdéseimet . Van 2 db nagyon szép kb 7 éves cseresznye fám . A koraival nincs is gond szép egészséges és finom a gyümölcse de a kb 2-3 héttel később érő annak minden gyümölcse kukacos .Már próbálkoztam sok mindennel pl sárga cseresznyelégy csapdákkal is és minden évben kukacos a fán a cseresznye . Tavaly a sárga lapok 1 db cseresznye legyet sem fogtak. A második kérdésem pedig az lenne hogy van egy Mandula fa is a kertemben , az is kb 7 éves és nagyon ,, ehetetlen " keserű a termése . Úgy emlékszem az első termései nem voltak keserűek . Vajon mi történhetett vele ? mit kell tennem hogy ne legyen keserű a termése ? a válaszokat - segítséget előre is megköszönöm , mindenkinek jó munkálkodást és bő termést kívánok . Ernő .
Csőke Ernő
Hozzászólás: 4
Utolsó szerkesztés: 2011-03-14 10:23 : erno67.

FelOldal: 1234567
a legutolsó hozzászólásokat az íróasztalra tehetjük

5 perc kert

Kérjen emlékeztetőt az aktuális kerti munkákról! Kérdezzen, válaszoljon, írjon és ismerkedjen. Regisztráció »

Növénykereső