Bálint Gazda Honlapja | A kert, a kertész, a kertészet és a kertészkedés oldalaBálint Gazda Honlapja | A kert, a kertész, a kertészet és a kertészkedés oldala

Kerti fórum

cseresznyefa metszése
(1 megtekintés) (1) vendég
LeOldal: 1234567
TÉMAKÖR: cseresznyefa metszése
cseresznyefa metszése 3 éve 5 hónapja  
Szeretnék segítséget kérni a cseresznyefa metszéséhez!
Sajnos a kertem elég kicsi,így valahogyan korlátoznom kéne a cseresznyefa növekedési méretét. Felfelé is és oldalirányban is. Nem tudom, hogy hogyan kezdjek hozzá a metszéséhez. Ehhez kérnék tanácsot! köszönettel: Erzsike
sarlosi tborné
Hozzászólás: 8
felhasználó kilépve Kattintsunk ide a felhasználói profil megtekintéséhez
Vendégként nem küldhető be hozzászólás.

Válasz: cseresznyefa metszése 3 éve 5 hónapja  
Kicsi kertbe a cseresznyefa elég merész ötlet.Csak nagy,nagyobb,és még nagyobb van belőlük.Ráadásul nem nagyon szeretik a metszést.Nem tudom,mekkora már a fa? Ha még kicsi, óvatosan vissza lehet fogni valamelyest a növekedését.Így is elég nagy lesz,de hosszabb idő alatt éri ezt el.Azokat az ágakat lehet eltávolítani,amelyek az ágcsokorban a középső,leghosszabbak.Ezek adják a fa magasságát és a szélességét.Ha már nagyobb a fa,akkor én elengedném fölfelé.Akkor legalább alatta hasznosítható a hely.Ebben az esetben az alsó ágakat,amik útban vannak,le kellene vágni,lehetőleg sima felületet hagyva,utána alaposan bekenni fagéllel.Ez megvédi a fát a gombáktól.
Kis János
Hozzászólás: 90

Köszönöm szépen a jó tanácsot. A fa már kb 5 éves és ezért "nőtte ki a kertet". Mindenesetre az jó, hogy az alsó ágaiból levághatok. És ha jól értelmezem akkor a koronájának már hagyjak békét? A belső ritkításokat tudom, hogy hogy kell csinálni. Az a baj a fa magasságával, hogy amikor meg kell permetezni a tetvek ellen, képtelenség oda feljuttatni egy háti permetezőből - még hosszú csövön keresztül is - a vegyszert. Arról nem is beszélve, hogy mind visszahullik a nyakamba. Még egyszer köszönöm.
sarlosi tborné
Hozzászólás: 8

Azt gondoltam,hogy valami tárgy van a fa útjában felfelé.Ha nagyon lefele szorítja,akkor szélesebb lesz.Ha már nagy,szerintem el kell engedni. A permetezés egy idő után nem megy a magas fáknál,ahogy a gyümölcs szedés sem.Az a rigóké. Permetezni én úgy szoktam,hogy kiveszem a tűt a permetező fejéből,úgy sokkal messzebbre visz.Úgy sugárban szórja ugyan,de eloszlik a lombozaton. A művelet közben szalmakalap, szájmaszk,(egy kendő is megteszi)+egy szemüveg szükségeltetik.DE! Az akkor is kell,ha alacsonyabb növényeket permetezünk,mert a legkisebb légmozgás is az arcunkba vághatja a permetszert.
Kis János
Hozzászólás: 90

Kedves Sarlósi Tiborné!

Sajnos ebből a nagy cseresznyefából,nem lehet büntetlenül kis fát varázsolni.Nagyon mérsékelten szabad csak metszeni.Ahogy Kis János kertbarátunk is írja csak a beteg,sérült,keresztbe növő ágakat kell kivágni de azt is csak óvatosan.
Egyszerre nem szabad sokat.A metszés még nagyon ráér! Nem kell vele sietni!Fontos a fasebkezelés.
A fekete levéltetvek nagyon szeretik a zsenge hajtásokat a cseresznyefán,hát permetezni kell.Ami nem egyszerű egy nagyobb fa esetén.
Érdemes még a munkaruhára egy használaton kívüli esőkabátot is felvenni.Jómagam volt amikor gázálarcban permeteztem,az arcom védtem vele valamennyire,lehet hogy a tüdőmet is.
Már a gyümölcsfák telepítésekor nagyon figyelmesnek kell lenni,a leendő fa nagyságát illetően.
Utólag már nagyon nehéz a hibánkat kijavítani!(Csak fejszével lehet!)
Üdvözlettel:

Gráczer Ferenc
Gráczer Ferenc
Hozzászólás: 80

Elkéstél a segítségkéréssel 5 évet. Ha kis helyed van akkor intenziv módon kellett volna indítanod a fádat. Eső után köpönyeg. Keress rá a gugliban így: intenziv cseresznye
Kedvescimbora
Hozzászólás: 18

FelOldal: 1234567
a legutolsó hozzászólásokat az íróasztalra tehetjük

5 perc kert

Kérjen emlékeztetőt az aktuális kerti munkákról! Kérdezzen, válaszoljon, írjon és ismerkedjen. Regisztráció »

Növénykereső